Logo čínské společnosti Huawei. (TOLGA AKMEN/AFP/Getty Images)
Logo čínské společnosti Huawei. (TOLGA AKMEN/AFP/Getty Images)
V Holandsku zahájily tajné služby vyšetřování možných špionážních aktivit čínského koncernu Huawei, vyplývá z tiskové zprávy.

Podle informací deníku „De Volkskrant“ z 16. května 2019 se jedná o prověřování možnosti, zda telekomunikační koncern zabudoval „zadní vrátka“ pro špionáž zákaznických dat do svých výrobků. Bezpečnostní úřady se k problematice nechtějí vyjadřovat.

Společnost Huawei se k vyšetřování vyjádřila prohlášením, že koncern se ve všech zemích, kde působí, drží aktuálních zákonů a předpisů oné země a chrání privátní sféru svých zákazníků.

Huawei je jedním z celosvětově největších telekomunikačních a síťových provozovatelů. USA se mimo jiné obává, že by technika společnosti Huawei mohla být potenciální vstupní branou pro čínskou špionáž a sabotáže.

Podle deníku De Volkskrant, který se odvolává na zdroj z tajných služeb, je Huawei rovněž v podezření z tajného přístupu k zákaznickým datům holandských síťových systémů Vodafone/Ziggo, T-Mobile/Tele2 a KPN. A nyní se tedy zkoumá, zda k těmto pokusům o špionáž skutečně dochází.

Holandská vláda se chystá v nejbližší době rozhodnout, zda se bude společnost Huawei podílet na výstavbě sítí 5G v zemi.


článku na stránkách německé pobočky deníku Epoch Times přeložila Bohumila Chocholová

Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.


Čtěte také:

Google a další firmy ukončují spolupráci s Huawei. Pro čínský koncern to bude zásadní „rána“

Exkluzívní pokrytí případu okolo infiltrace čínské společnosti Huawei do Západní společnosti

Čínská štěnice na základních deskách Applu a Amazonu (video)

Nástroje společnosti Huawei vyvinuté za účelem pronásledování Falun Gongu teď utlačují celou Čínu