Nadační fond proti korupci představil a pokřtil knihu Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel v rámci tiskové konference 26. 6. 2019. Autorem je právník Fondu Ondřej Závodský. Publikace, jako již tradičně, neměla žádného kmotra, neboť boj proti jakýmkoliv kmotrům ve veřejném životě je samotným posláním NFPK.

V úterý 9. července 2019 od 17,00 hod. se v Paláci Luxor uskuteční beseda ke knize spojená s autogramiádou Ondřeje Závodského. Debaty se kromě Ondřeje Závodského zúčastní i přední česká investigativní novinářka Jana Klímová a Václav Němec, filosof a aktivista.

Kniha na historickém vývoji jednotlivých oligarchických skupin, projevech oligarchizace poukazuje na novou hrozbu pro mladou českou demokracii. Autor Ondřej Závodský, právník fondu, využil svou několikaletou zkušenost a otevřeně popsal zájmy, projevy i zákulisní praktiky, jež využil ke kritice současného systému.

„Souzním s Ondřejem v oblasti občanské společnosti jako léku proti oligarchickým zlojedům. Zároveň mám radost, že se tyto teorie velmi pěkně doplňují s nutností změnit volební systém, aby se pomocí Janečkovy metody oslabili nejen oligarchové, ale i různí další populisté,“ navázal na autora knihy Karel Janeček, zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Podporovatelé Nadačního fondu proti korupci si mohou o knihu napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .


Kniha je rovněž k dispozici v elektronické podobě na webových stránkách NFPK nebo v e.shopech Alza.cz a Kosmas.cz. Nově bude k dispozici v distribuční síti společnosti Euromedia.