Avengers bojují proti Šílenému Titánovi Thanosovi. (Marvelcomics)
Avengers bojují proti Šílenému Titánovi Thanosovi. (Marvelcomics)
Studio Marvel přináší fanouškům filmové série Avengers překvapení ve formě rozšířené verze finálního dílu Avengers: Endgame.

„Než tento komiksový fenomén zmizí z velkých pláten kin, mají fanoušci unikátní možnost přijít se rozloučit se svými oblíbenými hrdiny a vidět tak dosud nezveřejněné scény, včetně dalších příjemných překvapení,“ píší čeští producenti komiksové série z firmy Falcon.

11. července v kinech fanoušci podle producentů uvidí krátké úvodní slovo režiséra Anthonyho Russoa, poctu kreslíři Stanu Leemu a vystřižené scény.Více o filmu


Hlavním hybatelem událostí je postava, kterou vymyslel Marvel Comics v roce 1973. Jedná se o Thanose, Šíleného Titána a jednoho z největších a nejnebezpečnějších padouchů komiksové série.


Thanos je posedlý smrtí jako jediným možným řešením a zároveň popírá a odmítá platnost všech hodnot, autorit. Prahne po získání absolutní moci, aby mohl zničit polovinu všech bytostí vesmíru a tím „vytvořit dostatek pro všechny“, protože podle něho trpí vesmír přelidněním a čeká ho kolaps.

Tato postava žije představou, že právě on je řešením a nevyhnutelným osudem celého vesmíru a že zkáza poloviny bytostí je taktéž nevyhnutelným řešením.

Avengers, nebo též „Ochránci“, čítající jak pozemské, tak mimozemské síly a nadpřirozené bytosti, se pokoušejí Thanose zastavit. Čelí tak velké výzvě, zda dokáží navzájem spolupracovat a nejenom porazit největšího nepřítele, ale zachránit obyvatele vesmíru před Thanosouvou genocidou.

V předcházejícím díle Avengers: Infinity War Thanos skutečně dosáhl svého cíle. Nyní se Avengers pokusí využít možností cestování v čase, aby změnili to, co Thanos způsobil.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.