20120605_qigong
V červnu 1999 ukazoval Mistr Li Chung-č' (vpravo) v Chicagu cvičení Falun Gongu. (Minghui Net)

 

V západním světě se čínský čchikung stává stále populárnějším, ale v Číně je od roku 1999 přímo tabuizován. V roce 1999 začalo pronásledování Falun Gongu a Falun Gong se řadí k buddhistickým čchikungovým školám.

Čínské vydání Velké Epochy vydalo 27. května zprávu, že v poslední době obíhá po čínských internetových kruzích článek o léčivých účincích čchikungu. Podle této zprávy se 47 lékařů po devítidenním tréninku čchikungu přesvědčilo o jeho pozitivních účincích. Rovněž pocítili zřetelný pohyb čchi v těle, což je přesvědčilo o pravdivosti učení o meridiánech a získali důvěru v čínskou medicínu. Kromě toho odpovědný pracovník ministerstva zdravotnictví vyzýval lékaře v nemocnicích, aby do léčby pacientů přidávali prvky cvičení čchikungu a trénovali pohyb čchi.

Na rozdíl od jiných čchikungů se Falun Gong předává zdarma a navíc obsahuje i instrukce k životu podle principů Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti. V žádném případě nesmí být Falun Gong jakýmkoliv způsoben zpeněžen.

V této zprávě spatřuje Velká Epocha znamení toho, že se v Komunistické straně Číny schyluje ke změnám v jejím navýsost nepřátelském postoji vůči Falun Gongu. Frakce zodpovědná za pronásledování této pokojné kultivační školy začíná být čím dál oslabenější. Jeden informátor z Pekingu čínskému vydání Velké Epochy sdělil: „Brzy se stane něco senzačního."

V osmdesátých letech existovala v Číně skutečná čchikungová vlna. Rok 1992 pak znamenal počátek šíření Falun Gongu Mistrem Li Chung-č'im (Li Hongzhim). V krátké době pak dosahuje Falun Gong až neuvěřitelných výsledků. Od května 1992 do roku 1999 vyšlo v čínských médiích mnoho pozitivních zpráv o Falun Gongu. Například zpráva v novinách státní rady Číny „Economic Times" uvedla případ ženy, která díky cvičením Falun Gongu mohla po 16letém ochrnutí opět chodit.

V roce 1998 sdělila televize v Šanghaji, že Falun Gong byl rozšířen z Asie do Evropy, do Ameriky a do Austrálie a že má 100 milionů praktikujících. Podle odhadů Velké Epochy právě tento obrovský počet praktikujících Falun Gongu, který překročil počet členů čínské komunistické strany, mohl v bývalém vůdci Komunistické strany Číny Ťiang Ce-minovi vzbudit nejen závist, ale především neklid a strach o ztrátu moci. V roce 1999 Ťiang zahájil kruté pronásledování Falun Gongu.

Po začátku pronásledování byly veškeré pozitivní zprávy o všech druzích čchikungu tabu. Výbor pro politiku a právo pod vedením Ťiang Ce-minova přívržence Čou Jung-kchanga dal pronásledování Falun Gongu nejvyšší prioritu a stal se „druhým nejmocnějším centrem komunistické strany". Dokonce i prezident Chu Ťin-tchao neměl ve výboru žádný vliv. Proto má zpráva z ministerstva zdravotnictví provincie Kan-su o pozitivním vlivu čchikungu, která se objevila na několika dobře navštěvovaných webových stránkách, tak zvláštní význam.

Politický analytik Š' Cang-šang řekl: „To, že tato zpráva byla po několik dnů ´nejčtenější zprávou´, se zřejmě stalo se souhlasem vlivných politiků komunistické strany."

Podle odhadu Š' Cang-šanga už byl Čou Jung-kchang zřejmě zbaven moci. Na zjevnou ztrátu moci této frakce ukazuje i fakt, že jeho přívrženci nemohli tuto zprávu jednoduše odstranit.

Skupina lidí cvičí Falun Gong u jezera Slunce a Měsíce na Tchaj-wanu v roce 2010. (Song Bilong/The Epoch Times)
Skupina lidí cvičí Falun Gong u jezera Slunce a Měsíce na Tchaj-wanu v roce 2010. (Song Bilong/The Epoch Times)

 

Originální článek v čínštině: 要出大事了!温家宝阵营突破13年禁区使气功推广再现

small_Germany http://www.theepochtimes.com/n2/china-news/chinese-ministry-of-health-breaks-13-year-taboo-on-qigong-247567.html
Oficiální stránky Falun Gongu - www.falundafa.org

 

Čtěte také: Perzekuce Falun Gongu čínským komunistickým režimem: počet úmrtí za rok 2011 (video)