Michelle Renová, choreografka a hlavní sólistka věhlasného souboru Shen Yun Divine Performing Arts z New Yorku. (Screnshot Youtube)
Michelle Renová, choreografka a hlavní sólistka věhlasného souboru Shen Yun Divine Performing Arts z New Yorku. (Screnshot Youtube)

TORONTO - Ať už to bylo podzimní nebo novoroční vystoupení, Michelle Renová, choreografka a hlavní sólistka Shen Yun Performing Arts, vždy přinesla divákům v Torontu radost.

Po šestidenní sérii představení v rámci světového turné Shen Yun Performing Arts má Michelle pro kanadské obecenstvo, které na ni hluboce zapůsobilo svým nadšením a upřímností, jenom chválu.

"Obecenstvo v Kanadě je během programu obvykle tiché, ale na konci každého programu nás překvapí svým vřelým potleskem. To v nás pokaždé zanechá krásné vzpomínky."

Michelle vypráví, jak se cítí poctěná, že vystupuje se Shen Yun v mnoha prestižních divadlech po celém světě. Taneční společnost vystupovala v sezóně 2006-2007 více než devadesátkrát, o rok později to bylo 130 vystoupení a na turné v roce 2008-2009 číslo přesáhlo 300 show.

"Běžní tanečníci obvykle nedokážou tolik vystoupení ve svém životě zvládnout, ale díky Shen Yun Performing Arts mám šanci naučit se o tradiční kultuře, morálce a také mi to velmi prospělo po umělecké stránce."

Michelle Ren začala trénovat uměleckou gymnastiku, když jí bylo šest. V Číně vyhrála několik národních ocenění a v roce 2007 získala první cenu v ženské divizi mezinárodní soutěže v klasickém čínském tanci, kterou pořádala televize New Tang Dynasty.

Divákům se vybavují nejkrásnější vzpomínky

Slečna Renová říká, že má pocit, že sledováním Shen Yunu se divákům vybavují jejich nekrásnější vzpomínky - klidné, čestné a soucitné pocity z dětství. Po sledování Shen Yun Performing Arts se lidé zdají být znovu spojeni s těmito pocity, které rezonují hluboko v jejich srdcích. To je možná důvod, proč jsou často někteří diváci pohnuti k slzám.

V dnešní společnosti většina lidí zapomněla na tradiční kulturu, říká Michelle. "Cítím se nesmírně šťastná, že mohu tyto tradiční hodnoty přivézt obecenstvu zpět, obzvlášť v této době."

"My všichni máme stejná očekávání, tj. propagovat autentickou, čistou a krásnou čínskou kulturu. Chceme divákům pokaždé přinést to nejkrásnější, a proto když vystupujeme, zpravidla nemáme špatné myšlenky, protože když jsou naše srdce čistá, obecenstvo se bude cítit pohodlně a dobře."

Michelle říká, že myšlenky účinkujících, jejich morálka a ohled na druhé v každodenním životě se odrazí i na pódiu.

"Všichni účinkující mají víru v božstva. Když děláte něco s upřímným a čistým srdcem, zaručeně budete osvíceni a samozřejmě výsledkem bude něco unikátního a jedinečného."

Michelle doufá, že jejich představení uvidí ještě více lidí. "Myslím, že kdokoliv má šanci vidět vystoupení, má s námi hluboký předurčený vztah. Když lidstvo opravdově otevře svá srdce, božstva je pak obdarují jen tím nejlepším."

Soubor Shen Yun Divine Performing Arts vystupoval v roce 2009 i v Brně v rámci jejich světového turné. Další šanci vidět jej budete mít opět v dubnu 2010, kdy vystoupí v Janáčkově divadle.

Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní události naší doby. Přinášíme reportáže reakcí publika na představení Shen Yun již od jeho založení v roce 2006.


REKLAMA:

Shen Yun Performing Arts Brno 2016

20151123-sy
Světová špička klasického čínského tance opět v Brně! Unikátní simfonický orchestr spojující západní a východní tradice. Obří multimediální projekce přinášející kulisy prastarých paláců, vrcholků posvátných hor i dechberoucích nebeských říší.

Vydejte se společně s představením Shen Yun na úžasou cestu za objevením téměř ztracené prastaré čínské kultury.

Kdy: 26. března 2016 od 19:00 a 27. března 2016 od 17:00

Kde: Janáčkovo divadlo v Brně

Vstupenky: Ticketportál nebo Národní divadlo Brno

Více na ShenYunPerformingArts.org
  


Další videa o Shen Yun naleznete zde