Newyorská pobočka deníku Epoch Times nabízí exkluzívní pokrytí událostí okolo společnosti Huawei. (Epoch Times)
Newyorská pobočka deníku Epoch Times nabízí exkluzívní pokrytí událostí okolo společnosti Huawei. (Epoch Times)
Newyorská pobočka deníku Epoch Times nabízí exkluzívní pokrytí událostí okolo společnosti Huawei.

Společnost Huawei nabízející po celém světě počítačový hardware se dostala do hledáčku tajných služeb a dostává se pod stále větší tlak různých zemí od USA přes Kanadu, Tchaj-wan, Německo, Francii nebo Austrálii.

Veřejnou diskusi rozvířil případ zatčení Meng Wanzhou, vedoucí finančního oddělení společnosti Huawei ve Vancouveru, ve věci obvinění z prodeje zařízení vyráběných v USA do Íránu, čímž podle USA došlo ke spáchání podvodu v souvislosti se sankcemi USA vůči Íránu.

Místopředseda Evropské komise Andrus Ansip nedávno prohlásil, že Evropa by se měla mít na pozoru před telekomunikační společností Huawei a dalšími čínskými technologickými firmami.

Také čeští experti označují společnost Huawei za bezpečnostní hrozbu.

Výzkumy ukazují, že společnost Huawei se také velkou měrou podílí na sledování a pronásledování disidentů, náboženských a etnických skupin v Číně.

Ve  výčtu  případů  na  toto  můžeme  pokračovat.

Exklusivní pokrytí případu naleznete zde.<p><span style="font-family: georgia, palatino; font-size: 12pt;">V poslední době se často skloňuje otázka bezpečnostní hrozby společnosti Huawei, ale pouze velmi málo se hovoří o konkrétních bodech a podrobnostech toho, v čem vlastně spočívá ona„hrozba“.&nbsp;Analýza staršího reportéra Epoch Times New York, Joshuy Philippa, objasňuje některá tato nejasná nebo nepříliš diskutovaná fakta. (anglicky)<br /><br /></span>
</p>
<p><span style="font-family: georgia, palatino; font-size: 12pt;">
<br /><br /><strong>Čtěte také:</strong><br /><br /><a href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=CNSeKTf4A2G1lp12BAkqvnFyLf58MTU0NTIwMTg0NEAxNTQ1MTE1NDQ0&amp;q=https%3A%2F%2Fwww.theepochtimes.com%2Fthe-relationship-between-huawei-and-the-chinese-regimes-factional-politics-2_2736713.html&amp;v=J9icdUJpdJw&amp;event=video_description">Souvislosti mezi Huawei a politikou čínského režimu</a> (anglicky)<br /><br /><a href="https://sinopsis.cz/spojenecke-rozvedky-povazuji-huawei-za-bezprecedentni-hrozbu/?fbclid=IwAR2KZO7nNbWMSHV5H_Gsjj47eZrANs9-BbkrKl1T9n7Q04HaFu7yp0LOFOQ">Sinopsis:&nbsp;Spojenecké rozvědky považují Huawei za bezprecedentní hrozbu</a><br /><br /></span>
</p>

Proč je Huawei bezpečnostní hrozba? Analýza Joshuy Philippa (Epoch Times)

V poslední době se často skloňuje otázka bezpečnostní hrozby společnosti Huawei, ale pouze velmi málo se hovoří o konkrétních bodech a podrobnostech toho, v čem vlastně spočívá ona„hrozba“. Analýza staršího reportéra Epoch Times New York, Joshuy Philippa, objasňuje některá tato nejasná nebo nepříliš diskutovaná fakta. (anglicky)Čtěte také:

Souvislosti mezi Huawei a politikou čínského režimu (anglicky)

Sinopsis: Spojenecké rozvědky považují Huawei za bezprecedentní hrozbu