Ledové království 2 – pokračování úspěšné pohádky. Jaké bude?
Ledové království 2 – pokračování úspěšné pohádky. Jaké bude?
Po úspěšném prvním dílu si filmoví tvůrci začali lámat hlavu, jak navázat dalším příběhem a zároveň nezklamat diváky, kteří se do pohádky a jejích písní zamilovali. Skladba Let it Go byla přezpívána do více než 30 světových jazyků. V české verzi ji zazpívala Monika Absolonová.

Nové pokračování má podle producentů odpovědět na otázku, proč se Elsa narodila s kouzelnými schopnostmi a jakým způsobem je její osud svázán s celým královstvím. 

Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se v dalším díle vydávají na nebezpečnou, avšak pozoruhodnou cestu. Elsa, která se obávala své ohromné moci, kterou nedokázala ovládnout a používat ji tak, aby ostatním neublížila, je v novém dobrodružství postavena před nebezpečí, které ji vyzkouší, zda je dost silná na to, aby své království ochránila před přicházející hrozbou.

Ledové království 2 – trailer


                                           V českých kinech od 21. listopadu 2019

Vraťme se ještě na chvíli k písním z prvního dílu, které doslova převálcovaly diváky po celém světě. Níže nabízíme sestřih z natáčení písně ve 25 světových jazycích. Bohužel píseň je tak krátká, že se do ní nedostaly všechny země, které se na přetextování a nazpívání podílely, včetně České republiky a zpěvačky Moniky Absolonové nebo Slovenska a dabérky Andrey Kiraľové Somorovské.

                    Let It Go - Behind The Mic Multi-Language Version


Dále nabízíme českou verzi skladby nazpívanou Monikou Absolonovou, která dostala název Najednou. Obdivuhodná je samozřejmě práce textařů, kteří musí podstoupit nelehký úkol zachování základního významu textu a přepsat jej do jiného jazyka tak, aby se dobře zpíval a jeho délka odpovídala původnímu rytmu a melodii. Česká verze se ale povedla a jedná se ve výsledku o skutečně výjimečnou skladbu, která je zároveň poměrně náročná a zdá se, že Monika Absolonová si při jejím nazpívání sáhla na okraj svých možností.

                                        Monika Absolonova – Najednou


Text písně a akordy na supermusic.cz.

Speciální pozornost si zaslouží srbská zpěvačka Jelena Gavrilović, která nazpívala verzi písně Sad je kraj. Při jejím zpěvu běhá mráz po zádech. Její bezprecedentní pěvecký projev vyústil ve vydání celého alba písní z pohádky Ledové království. 

                                        Frozen Let it go Serbian Sad je kraj


Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.