Brněnská muzejní noc startuje za měsíc. (brnenskamuzejninoc.cz)
Brněnská muzejní noc startuje za měsíc. (brnenskamuzejninoc.cz)
Milovníci nočního života, výstav za svitu měsíce a nebo vyznavači návštěv v muzeích si mohou přijít na své - 14. května startuje již posedmé Brněnská muzejní noc, která pořádně zahýbe kulturním děním v moravské metropoli. Od šesté hodiny večer do půlnoci otevře své brány dvacet místních i přilehlých muzeí, galerií a uměleckých zařízení, aby znovu vzkřísily tradici noci, kdy se v muzeích neplatí vstupné a muzea praskají ve švech.

Bohatý kulturní program zajištěn

Organizátoři si pro umění lačné návštěvníky připravili bohatý program naplněný kromě tradičních prohlídek muzeí a galerií také spoustou novinek. Zapojená zařízení svoje expozice ozvláštní různými výtvarnými workshopy, ukázkami řemesel, zajímavými přednáškami nebo koncerty. Některá muzea slibují ochutnávky, divadelní představení nebo třeba módní přehlídky. Podrobnější informace budou k dispozici dva týdny před zahájením akce na webových stránkách pořadatelů.

Jak proplout Muzejní nocí hladce?

O tisícové davy lidí proudící v brněnských ulicích bude dobře postaráno. Pořadatelé spolupracující s Dopravním podnikem města Brna zajistí síť linek hromadné dopravy, která bude zajišťovat hladké přesuny návštěvníků mezi jednotlivými muzeji a galeriemi. Některé vybrané linky budou směřovat i do zapojených muzeí mimo Brno, kam by se návštěvníci bez automobilů jen horko těžko dostávali. Zahraniční hosté, kteří by Brněnskou muzejní noc chtěli prožít na vlastní kůži, mají od letošního roku k dispozici veškeré informace o dění na webových stránkách v angličtině nebo němčině.

Brněnská muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, kterou organizuje Asociace muzeí a galerií ČR. Akci podporuje i Ministerstvo kultury ČR a finančně podporuje statutární město Brno s významným podílem Dopravního podniku města Brna.

Více informací na: www.brnenskamuzejninoc.cz