25 centimetrů vysoká soška Obi-Wana Kenobiho. (comicspoint.cz)
25 centimetrů vysoká soška Obi-Wana Kenobiho. (comicspoint.cz)

Bloumám si takhle po Praze a najenou narazím na "menší krámek", největší specializovanou komiksovou prodejnu v ČR, poblíž stanice metra I. P. Pavlova.

Už u vchodu vidím postavičky ze Star Wars a výtisky komiksových knih s tématikou Hvězdných válek.

Protože jsem samozřejmě fanda Hvězdných válek už od malička, kdy jsem poprvé shlédnul na videu u svého strýce  Epizodu IV – Nová naděje, rád bych se s čtenáři podělil o to, co jsem tam všechno našel.

Jako první jsem si prohlédnul figurky a modely postav a strojů ze světa Star Wars. Našel jsem třeba model Wing Fighteraze IV. dílu, který použili povstalci při útoku na Hvězdu smrti.

Lahůdkou pro mě byla 25 centimetrů vysoká soška Obi-Wana Kenobiho nebo komiksová kniha Star Wars Omnibus, která popisuje život námezdního lovce Boba Fetta. Jak jistě fanoušci vědí, Boba Fett je klonem námezdního lovce Jango Fetta, který sloužil jako genová předloha pro klonovou armádu Impéria. V epizodě II. ho zabil Obi-Wan světelným mečem. Boba Fett se potom ukázal až v epizodě IV. (pokud se nemýlím) a to jenom na krátko, když nastupoval Han Solo s pasažéry do Sokola v Mos Eisley. 

Mezi komiksy jsem objevil také Letopisy rytířů Jedi.

Omrknul jsem trochu Star Wars šachy, i když se mi dříve asi víc líbily v PC podobě, tyhle nevypadají špatně.

Také bych chtěl skalní fanoušky upozornit na existenci snímku Fanoušci z roku 2008, u kterého jsem se vážně „popadal za břicho“. I když mám ke snímku ve stylu „americké mládeže“ výhrady, jako fandu Star Wars mě opravdu pobavily všechny vtipně natočené narážky na Star Wars. V krátkosti o filmu - píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Epizoda I., ale jeden z fanoušků je bohužel nemocný a pravděpodobně se nebude moci dožít premiéry. Takže společně vyrazí v dodávce na cestu dlouhou 3 000 mil na Skywalker Ranch, aby se pokusili přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry.

Nakonec zmíním ještě pár povedených sošek, které jsem v obchodu objevil: Souboj Mistra Yody s Lordem Siriusem, princezna Lea v souboji s Jabou nebo zásobník na 6 epizod Star Wars v podobě drtiče odpadků z epizody IV.

Nuž tedy doufám, že jsem vám udělal radost, milí fanouškové, ale příliš se neradujte, pokud si budete chtít něco z toho koupit, budete asi muset rozbít prasátko. Ceny nejsou příliš lidové, ale spíše sběratelské.

Takže přeji dobrou noc v povlečení s motivem Star Wars a ať vás provází síla :).

Čtěte také:

PC hry - recenze: Lego Star Wars 3: The Clone Wars


Star Wars budou ve 3D: Nová „Skrytá hrozba“ půjde do kin v roce 2012


Harrison Ford se vrací jako excentrický vědec ve filmu Mimořádná opatření