Premiéra filmu Lidice se plánuje na poslední květnový den. (Bioscop)
Premiéra filmu Lidice se plánuje na poslední květnový den. (Bioscop)

Přípravy nabírají rychlý spád, premiéra filmu se po dohodě se zástupci škol přesouvá na poslední květnový den.

Filmový plakát snímku Lidice se stane součástí i právě připravovaných učebnic dějepisu devátých tříd.

„Do premiéry Lidic zbývají necelé tři měsíce," říká producent filmu Adam Dvořák.

Pracovní tým filmu považuje za důležité zprostředkovat odkaz Lidic i těm nejmladším generacím, a proto je zajímal názor pedagogů. Z toho důvodu byl film Lidice v úterý 22. března specielně promítnut desítkám pedagogů. Téměř finální podobu snímku viděli však pouze vybraní zástupci škol.

Aby byl dostatek času pro školní projekce ještě před prázdninami, posunul se termín slavnostní premiéry na poslední květnový den a distribuční premiéry na 2. června. "Byli jsme všichni až doslova zaskočeni pozitivním přijetím filmu - jak na pražské projekci, tak na projekci v Paříži pořádané pro zástupce festivalu v Cannes. Vzhledem k tomu, že před prázdninami jsme měli pouze tři týdny a zájemců o školní představení je hodně, rozhodli jsme se premiéru posunout o týden dříve, aby se dostalo na všechny zájemce," říká Adam Dvořák.

 

 

Příběh pana Šímy (hraje Karel Roden) vychází z reálných historických podkladů. Dodnes žije jeho vnučka. Právě skutečné příběhy, které se staly, dokáží podle tvůrců filmu zprostředkovat hrůznou historii Lidic a akt genocidy mnohem lépe, než jakýkoliv jiný dokumentární film.

Další zájemci o školní představení mohou kontaktovat společnost Bioscop, na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

České oficiální stránky filmu Lidice naleznete na www.filmlidice.cz


Čtěte také:

Film Lidice již brzy na DVD a Blu-ray! První výlisek pojede do Izraele, druhý do Japonska