Shen Yun New York Company po příletu na mnichovském letišti. (www.shenyun.com)
Shen Yun New York Company po příletu na mnichovském letišti. (www.shenyun.com)

Soubor Shen Yun Performing Arts New York Company dnes večer vystoupil ve vídeňské Stadthalle. Prvním představením ve Vídni zahájil své evropské turné po dvanácti městech kontinentu.

Pro tanečnici Jennifer Chen je to návrat domů. „Ve Vídni jsem vyrůstala a mám velkou radost, že se do rodného města vracím vystupovat. Vídeň má hodně hlubokou kulturu, hlavně v hudbě. Myslím si, že místním se bude orchestr Shen Yun, který spojuje klasické západní a východní nástroje, opravdu líbit,“ podotkla Chen.

Umělci měli šanci si po dlouhém letu ze Spojených států vydechnout a zároveň vstřebat něco z kultury a historie města, jež se považuje za domov vážné hudby.

Celý příští týden čeká soubor série vystoupení v Londýně. Téměř všechny vstupenky na tato představení jsou už vyprodány. Londýnské vystoupení bude návratem domů pro britskou houslistku Huang Yue: „Je skvělé, že Shen Yun vystoupí v Evropě už po sedmé za sebou. Protože máme tři soubory, které cestují pokaždé jinam, tohle je pro New York Company podruhé, co se ocitl v Evropě. Každý se opravdu těší!“

Velmi se těší i australská tanečnice Seron Chau. „Na letišti se nám dostalo úžasného přivítání. Měli jsme také dva dny na to, abychom si užili Vídeň a její kulturu. Je to velmi příjemný pocit, přinést tradiční čínskou kulturu na kontinent nasáklý vážnou hudbou a klasickým tancem,“ říká umělkyně a dodává: „Když jsme tu byli posledně, cítila jsem, že obecenstvu se naše představení skutečně líbí. Tentokrát na ně čeká něco speciálního.“

Shen Yun v Kongresovém centru Praha

2. 4. 2013 (19:30) ; 3. 4. 2013 (19:30)

 

Shen Yun International Company mezitím absolvuje turné ve Spojených státech, kde navštíví Albuquerque v Novém Mexiku, zatímco Touring Company pokračuje v turné po Tchaj-wanu návštěvou Kaohsiungu.

 

Čtěte také:

Legendární holywoodská herečka očarována Shen Yun

Úvod do klasického čínského tance (1/9)