Příběhy konfidentů u těch, kteří spolupráci odmítli. (Post Bellum)
Příběhy konfidentů u těch, kteří spolupráci odmítli. (Post Bellum)
V pondělí 1. října se na Letné otevřela výstava ke 100 letům naší republiky – moderní, plná světel, projekcí a samozřejmě silných příběhů 20. století. Na zahájení zahráli Vladimír Merta, Jaroslav Hutka, Thom Artway, Mirek Kemel s kapelou, Cermaque (Jakub Čemák), Michal Prokop + trio a další.  Výstavu v prostoru pod bývalým Stalinovým pomníkem si můžete prohlédnout i ve větším klidu až do 9. 12. Přijďte se podívat, zve Post Bellum. 

Do Prahy přijede kamion s příběhy konfidentů i těch, kteří spolupráci odmítli

V říjnu bude v Praze k vidění putovní výstava ANO/NE, kterou hostilo už šest evropských měst. Zajímavým způsobem vypráví příběhy lidí z šesti postkomunistických zemí, kteří řekli ANO spolupráci s tajnou policií, i těch, kteří zvolili NE a spolupráci odmítli. Můžete se podívat na „pavlač“, nahlédnout kukátky za dveře, za nimiž se odehrávají jednotlivé příběhy, na náměstí Míru v Praze.

Výstava Paměť Prahy 6 přiblíží stoletou historii Československa a Prahy 6 

Tato výstava popisuje očima pamětníků zajímavé a méně známé události ze stoleté historie naší republiky, které se odehrály v Praze 6 nebo které prožili obyvatelé této městské části. Vypráví například o ruské bílé emigraci v době první republiky nebo likvidaci břevnovského kláštera po nástupu komunistů k moci. Slavnostně otevřena byla ve středu 3. října. K vidění bude v Galerii Skleňák v Praze 6 – Bubenči až do konce října.

Sbírková místa na Den válečných veteránů

Sice pomalu, ale přece – blíží se listopad, a tím pádem i Den válečných veteránů. Post Bellum hledá dobrovolníky, kteří pomohou se sbírkou.

unnamed 2
Výstava Paměť Prahy 6 přiblíží stoletou historii Československa a Prahy 6. (Post Bellum)

„Chcete mít u sebe v obchodě nebo firmě kasičku s máky i vy? Od 1. do 11. listopadu budeme se sbírkou zase ve všech krajích. Vše potřebné vám vysvětlíme, doručíme a na konci si zase vyzvedneme. Chcete se zapojit a umožnit ostatním, aby si zrovna u vás pořídili červený mák a přispěli na další nahrávání vzpomínek hrdinů pro Paměť národa? Pokud ano, moc nás to těší!“

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V říjnu se konají výstavy:

od 3. do 31. 10., Výlohová Galerie Skleňák, náměstí Svobody 728/1, Praha 6

Představení Příběhy našich sousedů na 4+4 v pohybu 

6. 10. od 18 hod., Desfourský palác Na Florenci 21a, Praha 1

Vlčí máky 3
Vlčí mák – symbol válečných veteránů. (Post Bellum)

Výstava Paměť Olomouckého kraje

do 9. 10., náměstí Osvobození, Zábřeh

Výstava Když spadla železná opona

do 14. 10., Vrchlického sady, Klatovy


Podle zdroje: TZ    

Líbil se vám článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.