Ministr financí ČR, Miroslav Kalousek. (Petr Šváb/Epoch Times)
Ministr financí ČR, Miroslav Kalousek. (Petr Šváb/Epoch Times)

Miroslav Kalousek, současný ministr financí ČR, dnes v rozhovoru pro deník Právo zmínil, že jej „zaráží, že politická dohoda by měla být trestným činem“ a pokračuje: „V takovém případě se Petr Nečas dopustil úplatkářství, když mně nabídl místo ministra financí a já jsem se za to nechal uplatit, když jsem ho za to podpořil na premiéra.“

Opravte mě prosím, pokud se mýlím, ale když lidé hlasovali pro TOP09, dávali tak jejím kandidátům důvěru stát se poslanci a v případě její účasti ve vládní koalici i členy vlády – ministry.

Pokud vím, když lidé hlasovali pro ODS, neměli v úmyslu dosadit Romana Bočka, Petra Tluchoře či Ivana Fuksu do dozorčí rady Čepra nebo do Českého Aeroholdingu.

Funkce poslance je osobě propůjčena voliči, aby tato vykonávala jejich vůli – poslanec je lidmi placen za to, že pro ně odvádí určitou práci. Tato funkce není obchodním artiklem.

První odpověď pana Kalouska v tomtéž rozhovoru začíná slovy: „Já jdu po prioritách.“ A já zcela souhlasím. Rád bych teď zmínil jednu otázku priorit, která mi už delší dobu leží v hlavě: Každý z nás, ať už jsme ministr, úředník či soustružník, bychom měli být v první řadě člověkem s fungujícím morálním kompasem. Až v druhé řadě jsme ministrem, úředníkem či soustružníkem.

 

Související články:

Ostravský soud pokračoval v řešení skandální kauzy i v sobotu

Komando v noci zasahovalo na Strakově akademii

Obviněné spojuje tenká linie se jménem Ivo Rittiga

Stane se korupční aféra předzvěstí konce vlády?

Konečně se policie nebála udeřit i do nejvyšších pater státní moci, říká Stanislav Bernard

K osmi zatčeným padají první obvinění a uvalení vazby