20121216 petice2
Na webové stránce Bílého domu se nachází petice k tématu loupeží orgánů praktikujícím Falun Gongu v Číně. (Screenshot/yh)

Na webové stránce Bílého domu je od 2. prosince petice k tématu loupeží orgánů příznivcům Falun Gongu v Číně. Petice obsahuje žádost adresovanou vládě USA, aby vyšetřila a odsoudila tyto případy hrubého porušování lidských práv.

Podle údajů internetové stránky Bílého domu může petici online podepsat každý, kdo dosáhl věku 13 let. Omezení pro státní příslušníky USA nebylo nalezeno. Pokud se na petici do 1. ledna 2013 shromáždí 25 000 podpisů, znamená to, že se s peticí bude oficiálně zabývat Bílý dům. 

Podle zpráv čínského vydání Epoch Times tuto petici založili profesor Arthur L. Caplan z oddělení bioetiky na newyorské univerzitě, kalifornský neurolog Alejandro Centurion a profesor Sü Ťien-čchao z Ja-le School of Medicine. Do 9. prosince podepsalo tuto petici už 5 900 osob. 

Příznivci metody pro rozvoj těla a mysli nazvané Falun Gong  v Číně již od roku 1999 čelí politicky motivovanému pronásledování komunistického režimu.

Falun Gong je obecně vzato pokojná buddhistická škola, která měla v Číně podle vládní statistiky zhruba 70 milionů příznivců, čímž překročila o 10 milionů počet členů komunistické strany.

Bývalý čínský vůdce Ťinag Ce-min započal proti Falun Gongu celostátní tažení a na jeho represe putovala značná část státních financí. Existuje velký počet zpráv a svědectví o případech ilegálního zatýkání, věznění, zneužívání a mučení příznivců Falun Gongu ve vězeních a pracovních táborech.

Obhájce lidských David Matas a politik David Kilgour z Kanady publikovali společně vyšetřovací zprávu, ve které dokazují, jak bylo rozhodnuto, že jsou příznivci Falun Gongu „nepřítelem státu“ a může s nimi být zacházeno „jakýmkoliv ekonomicky výhodným způsobem“. Kilgour a Matas dále dokládají, že byly desítky tisíc příznivců Falun Gongu zneužity k nelegálním transplantacím jako nedobrovolní dárci orgánů.

Vyšetřovací zpráva uvádí, že v letech 2000 až 2005 došlo v Číně k 60 000 transplantacím orgánů, avšak původ 41 500 použitých orgánů zůstává neobjasněn. Kromě Kilgoura a Matase se vyšetřováním ilegálních transplantací zabývali také další nezávislí vyšetřovatelé. Celý případ má již značnou důkazní základnu a začíná se přetřásat na půdě OSN, Evropského parlamentu, Sněmovně reprezentantů USA a nyní míří vzkaz přímo do Bílého domu.

Níže nabízíme překlad znění petice:

Apelujeme na administraci prezidenta Obamy:

Vyšetřete loupeže orgánů příznivcům Falun Gongu v Číně a veřejně ji odsuďte

Desetitisíce protizákonně uvězněných příznivců Falun Gongu byly použity jako živé banky orgánů a v případě potřeby zabiti, aby zásobili čínský lukrativní transplantační průmysl surovinami, jak je zachyceno na následujícím videu.

Video poskytla Televize NTD

Zpráva ministerstva zahraničí USA o lidských právech z roku 2011 citovala vznesená obvinění příznivců Falun Gongu i jiných politických vězňů týkající se loupeží orgánů. V říjnu napsalo 106 kongresmanů ministryni zahraničí Clintonové žádost o další informace k případu. Tímto tématem se zabývala také dvě slyšení před kongresem. Tyto zločiny proti lidskosti celosvětově odsoudili přední transplantační chirurgové a lékařské organizace.

Jako průkopníci ochrany lidských práv mají USA morální povinnost tyto zločiny odhalit, ukončit a zajistit, aby viníci byli postaveni před soud. 

 

20121216 petice
(Screenshot/yh)

 

Návod k vyplnění:

Zaregistrovat svůj email přes tlačítko "CREATE A NEW ACCOUNT"

Je potřeba vyplnit: 

Opsat text z rámečku

Potvrdit kliknutím na modré tlačítko CREATE AN ACOUNT

Pokud text v rámečku není čitelný, můžete si požádat o jiný, klidně několikrát, kliknutím na malé modré tlačítko.

Poté přijde na uvedený registrovaný potvrzovací email, kliknutím na odkaz uvedený v emailu se registrace potvrdí a je možné petici podepsat kliknutím na nápis SIGN THIS PETITION

 

Přeložila:Míla Chocholová small Germany

 

Podobné články:

Evropský parlament jednal o nelegálních transplantacích v Číně

Zhromaždenie v Deň ľudských práv poukázalo na nelegálnosť výstavy tiel v Bratislave

Petice žádá Obamu, aby odsoudil násilné odebírání orgánů v Číně (video)

USA: Sto šest kongresmanů žádá ministerstvo zahraničí o zveřejnění informací o nelegálních transplantacích v čínských státních nemocnicích

Perzekuce Falun Gongu čínským komunistickým režimem: počet úmrtí za rok 2011 (video)

Závažná obvinění čínského zdravotnictví stojí na faktech, říká kongresman