Zpravodajství
Mešita v německém Duisburg, ilustr. foto. (MARCEL KUSCH / AFP / Getty Images)

Německo: Nová mešita pro protiústavní Muslimské bratrstvo v Bochumi?

Porada radních za zavřenými dveřmi. Na veřejnost nepronikly žádné informace. Nastěhuje se islamistický kulturní spolek do prostorů nové mešity?Salafisté a Muslimské bratrstvo by si už brzy mohli podávat kliku v nové modlitebně na ulici Castroper Straße v…

ČÍNA: Šéfa čínského gestapa čeká mezinárodní zatykač

 

Čínská tajná policie zatýká lidi, kteří cvičili Falun Gong v Pekingu na Námestí nebeského klidu. (clearwisdom.net)
Čínská tajná policie zatýká lidi, kteří cvičili Falun Gong v Pekingu na Námestí nebeského klidu - Tiananmen. (clearwisdom.net)

Luo Gan bývalý šéf takzvaného Úřadu 610, kterému je pro jeho praktiky přezdíváno „Čínské gestapo“, bude pravděpodobně zanedlouho stát před některým ze světových soudů.

Z více než padesáti žalob podaných po celém světě proti iniciátorům a vykonavatelům pronásledování duchovní praxe Falun Gong[1] v Číně se dva z těchto soudních procesů začínají chýlit ke zdárnému konci.

Na Luo Gana byl vydán zatykač po soudním přelíčení u argentinského soudu a další zatykač bude pravděpodobně také vydán soudem ve Španělsku. Členové Evropského parlamentu(EP) jsou soudnímu procesu nakloněni a je možné také očekávat podporu od samotného předsedy EP Jerzy Buzka, který se v minulosti angažoval v boji Solidarity proti komunistické vládě v Polsku.

 

Kanadští vyšetřovatelé

Vyšetřovací zpráva bývalého kanadského státníka Davida Kilgoura a Davida Matase, proslulého kanadského právníka, uvádí: Li Baigen, zástupce ředitele Plánovací kanceláře pekingské samosprávy, říká, že se zúčastnil setkání ve Velké lidové síni v Pekingu, kam v roce 1999 tři muži v čele Úřadu 610 svolali přes tři tisíce vládních funkcionářů, aby diskutovali kampaň proti Falun Gongu, která v té době „nešla dobře”.

Na náměstí Tiananmen neustále docházelo k demonstracím a apelům proti pronásledování. Tehdejší šéf Úřadu 610 oznámil novou vládní politiku vůči Falun Gongu: „Hanobit jejich pověst, zruinovat je finančně a zničit fyzicky".

„Až po tomto setkání začala být úmrtí stoupenců v rukou policie zaznamenávána jako sebevraždy,“ uvádějí ve zprávě vyšetřovatelé.

 

Advokáti se staví proti perzekuci

Mnozí čínští advokáti otevřeně prohlásili, že Falun Gong je v Číně zákonnou organizací a že pronásledování Falun Gongu, které řídí Komunistická strana Číny, je nezákonné. Stále větší počet advokátů vystupuje na obranu následovníků Falun Gongu a neděje se tak pouze v pevninské Číně, ale také ve světě. Mezi nejznámější čínské advokáty patří především neústupný Kao Č’šeng, kterého unesla čínská tajná policie před olympiádou v Pekingu 2008 a který je od té doby zadržován na neznámém místě.

 

Čínský holocaust

Oběti pronásledování (vlevo) pan Wang Bin 47 let a (vpravo) Liu Yufeng 64 let. Pravděpodobné oběti násilného odebírání orgánů posvěceného čínskými úřady. (clearwisdom.net)
Oběti pronásledování (vlevo) pan Wang Bin 47 let a (vpravo) Liu Yufeng 64 let. Pravděpodobné oběti násilného odebírání orgánů posvěceného čínskými úřady. (clearwisdom.net)

Podle oficiálních zpráv se počet obětí pronásledování již před několika lety zastavil na třech tisících mrtvých, ale podle zpráv z Číny a lidsko-právních aktivistů a organizací probíhá zabíjení stoupenců Falun Gongu v Číně dodnes. Neoficiální čísla hovoří o desetitisících obětech na životech.

Evropský parlament již v minulosti důrazně vyzval čínskou vládu k propuštění všech zadržovaných praktikujících Falun Gongu z pracovních táborů, vězení, záchytných center a psychiatrických léčeben, kde jsou neprávem zadržováni a krutě mučeni.

V odezvě na zprávy vyšetřovatelů OSN a po získání vlastních důkazů o perzekuci Falun Gongu v Číně požádal místopředseda EP Edward McMillan-Scott v otevřeném dopise, generálního tajemníka OSN Ban Ki-moona k vyšetřování pronásledování Falun Gongu podle článku 2 konvence o genocidě z roku 1948.


[1] - Falun gong je takzvaná čchi-kungová praxe zabývající se rozvojem těla a mysli, před rokem 1999 v Číně měla podle vládních statistik 70 milionů příznivců, v roce 1999 jej čínská vláda kvůli jeho masové popularitě zakázala.