Jako host pořadu Českého rozhlasu 2011, Milan Kajínek a Jarmila Balážová. (Epoch Times)
Jako host pořadu Českého rozhlasu 2011, Milan Kajínek a Jarmila Balážová. (Epoch Times)
K české pobočce Epoch Times nastoupil v roce 2007 jako překladatel zpravodajství z oblasti Číny. Později působil jako redaktor v oblasti filmových recenzí a zpravodajství z Číny. Aktuálně se zaměřuje na rozhovory s osobnostmi, vztahy mezi Čínou a zahraničím, události na území Číny.

Studoval na Střední průmyslové škole stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, pětiletý obor stavitelství. K dění v současné Číně jej přivedl dlouholetý zájem o čínskou, potažmo východní kulturu a historii.

Je občasným hostem Českého rozhlasu, příležitostně i jiných médií, kde hovoří na téma aktuálních událostí v oblasti Číny.

Stránky: Epoch Times New YorkFacebook * Linked IN * Twitter / KontaktOcenění na mezinárodní konferenci v Baden-Badenu 2018

Ocenění na mezinárodní konferenci v Baden-Badenu 2018
Ocenění na mezinárodní konferenci v Baden-Badenu 2018
Za „Vynikající vědecký přínos k posílení sociální spravedlnosti – jako uznání za jeho angažovanost a práci při prosazování sociální spravedlnosti po celém světě“.
 
Cena byla udělena na Mezinárodní konferenci v Baden-Badenu, 30. mezinárodní konferenci výzkumu systémů, informatiky a kybernetiky – 2018. Na konferenci přednesl referát „Etické hranice transplantační chirurgie - Čína“, v rámci 38. speciálního sympozia zaměřeného na zdraví, systémy zdravotní péče, léčení a inteligentní medicínu – pokroky v klinické medicíně v transplantacích.

Téma nelegálních transplantací dlouhodobě sledujeme zde.Hostování v pořadech Českého rozhlasu

Jako host pořadu DVTV 2014, Milan Kajínek, Daniela Drtinová a Ivan Pilný. (Epoch Times)
Pořad DVTV 2014, Milan Kajínek, Daniela Drtinová a Ivan Pilný, bývalý ředitel IBM v ČR. (Screenshot DVTV)
Hostování v jiných pořadech

TV Prima - Očima Josefa Klímy o oblasti čínského transplantačního průmyslu (14.1. 2018 ve 22:30), TV Prima - Očima Josefa Klímy o výstavě Body The Exhibition (11. 6. 2017), ČT - Máte slovo - Česko-čínské vztahy (10. 11. 2016), DVTV DUEL: Česko-čínský byznys s lidskými právy (29. 8. 2014 ), vstup do zpravodajství ČTV (2011) (případ advokáta Kao Č'-šenga), TV Metropol (2011). 

Beseda v Paralelní polis - Kino 43 (13. 6. 2016), Beseda v Knihovně Václava Havla (8. 9. 2016), Beseda v otevřeném komunitním prostoru Zastávka 194 (21. 10. 2016), Beseda rádia Proglas na téma Bez obav? - Čína (24. 10. 2016), Beseda v otevřeném komunitním prostoru Dobrá společnost (10. 11. 2017), Beseda v Knihovně Václava Havla (6. 2. 2018) Videozáznam z besedy, Rozhovor pro Info.cz (3. 3. 2018), diskuse na festivalu Jeden svět v Poličce (11. 4. 2019).

Rozhovory

Marta Kubišová, Jitka Hosprová, Jan Potměšil, Tereza Podařilová, Vlastimil Harapes, Pavel ŠafrJiří BeranMartina Ptáčková, David MatasCyril Atanassoff, Mário Radačovský, Ivan Liška, Jan Budař, Olga Lounová, Jiří Mádl, Ivana Hniličková, Mária Procházková, Jiří Bárta, Karel Janeček, Jan Hřebejk, Juraj Herz, Karel Dirka, Jakub Dvorský, Adolf Lachman, Michal Horáček, Zdeněk Vojtíšek, Ivana Korolova, Boris Kryštof, Viliam Klimáček, Jan Čižinský, Lucie Kocourková, Nikola Žoglíková, Markéta Reedová, Marie Copps, Jan Ringel, Gabriela Goldová, Karin Machatá, Andre Menraz, Dolkun Isa, Omar Rodriguez Saludes, Arianne Lafita Gonzálves a Vittorio Galloro, Davit Galstian, Anton Stajkov.

Mediální podpora akcí

Koncert: Svědomí nelze koupit, Ilegální transplantace Čína, Vydání knihy: Za Čínu spravedlivější, Přípravy vydání knihy: The Slauhter (Jatka)


Osobní setkání s bývalými čínskými vězni svědomí a disidenty

Amnesty International a hnutí Nesehnutí, festival Rodina? ZAMÍTNUTO, 2012, Milan Kajínek, Zhao Yu Jin, dcera vězenkyně čínského pracovního tábora, Anna Šámalová. (Amnesty International)
Amnesty International a hnutí Nesehnutí, festival Rodina? ZAMÍTNUTO, 2012, Milan Kajínek, Zhao Yu Jin, dcera vězenkyně čínského pracovního tábora, Anna Šámalová. (Amnesty International)
Čchen Čen-pching (2018) vězněna a mučena 13 let za svojí víru; Kuo Ťü-feng (2014) – dva roky v pracovním táboře; Lu Š'-pching (2012) - v Číně opakovaně zatýkána a mučena za svoje přesvědčení, snaží se o zlepšení situace v Číně; Čao Jü Ťin (2012) – bojuje za propuštění svojí matky z vězení; I Žung (2012) – představitel hnutí Tui-dang, vystupování z komunistické strany; Dolkun Isa (2011) – představitel ujgurské menšiny; Chung-čchang Liou (2010); Čao Ming (2009) – zatčen a mučen ve vězení za svoji víru; Wei Jingsheng (Wei Ťin-sheng) 2009 – 14 let ve vězení; Ren Wanding (2009) – bojuje za zlepšení situace v Číně, Xiong Wej (2009) – zatčena a mučena, dva roky v pracovním táboře za lidsko-právní aktivity; Jane Dai – emigrovala do Austrálie, manžel zabit v rámci represí v Číně (2007); Sin-sia Ťiang (2007) – zatčena vězněna a mučena za svoji víru.

Další mediální aktivity

Příležitostná mediální pomoc spolku Lidská práva bez hranic z.s.
Redaktorská činnost v rámci webového projektu Vox Populi
Občasné publikování článků v časopise Nový Fénix

Články na psané pro Epoch Times - New York

Seznam článků naleznete zde

Výběr z článků

Konfuciův institut - nový kabát Čínské vlády?

Počátek/ Inception - hluboko do říše snů a dimenzí lidské mysli

Mluví pravdu v totalitním státě, proto ji pronásleduje policie

Sherlock Holmes – král detektivů a jeho případy z pera sira Arthura ConanaDoylea

Praha: Zhang Gaoli, šéf delegace čínských podnikatelů na China Investment Forum, je důvodně podezřelý z účasti na genocidě

Tajemství šifer - po stopách kryptografie a steganografie (Cyklus)

Čína: Vzestup a pád mocenské linie exprezidenta Ťiang Ce-mina

20150624-profil-milan-kajinek-sefredaktor7
Díky za pozvání do Knihovny Václava Havla na diskusi "Čína: Jedna země, dvě tváře" společně s dvojnásobnou Miss World Kanada Anastasií Lin. (Photo © 2016 Ya Noya)